Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Co to jest faktoring?

11 września 2022 Co to jest faktoring


Zależy Ci na tym, by Twoja gotówka zawsze pracowała, a biznes się rozwijał – nie chcesz czekać nawet kilkadziesiąt dni, aż kontrahent opłaci fakturę? Masz firmowe wydatki, ale nie możesz ich opłacić, dopóki pieniądze nie wpłyną na konto? Jest na to sposób – faktoring. Dzięki niemu otrzymasz środki ekspresowo i unikniesz zatorów płatniczych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co to jest faktoring i w jaki sposób z niego skorzystać!

Na czym dokładnie polega faktoring?

Faktoring to prosta usługa finansowa. Polega na sprzedaży faktur firmie faktoringowej. To właśnie ta instytucja przelewa gotówkę szybciej, a później czeka, aż kontrahent spłaci zobowiązanie. Nie jest to sprzedaż długów – faktury są przed terminem płatności, a kontrahent wciąż ma obowiązek opłacenia ich w terminie. Ty nie musisz jednak czekać nawet 30-60 dni na spłatę, a możesz korzystać ze środków dużo szybciej. 

Na czym dokładnie polega faktoring? Najłatwiej zrozumieć tę usługę na przykładzie: pan Mateusz prowadzi firmę budowlaną i najczęściej wystawia faktury z terminem płatności 60 dni. Żeby realizować inne zlecenia i płacić pracownikom, potrzebuje jednak pieniędzy znacznie szybciej. Korzysta więc z faktoringu – przekazuje firmie faktoringowej nieopłacone jeszcze faktury i uzyskuje środki na swoje konto. Jego kontrahenci, gdy zbliża się termin spłaty, przelewają pieniądze firmie faktoringowej. Pan Mateusz nie czeka, a jego środki pracują.

Czy faktoring jest dla każdej firmy?

Jeszcze do niedawna faktoring był dostępny tylko dla dużych przedsiębiorstw z bogatą historią kredytową. To się jednak zmieniło – takie firmy jak PragmaGO, które zajmują się finansowaniem biznesów, kierują ofertę do sektora MŚP. Dzięki temu faktoring jest dostępny dla wszystkich przedsiębiorców, również małych czy dopiero zaczynających działalność na rynku.

Nie ma znaczenia, w jakiej branży działasz, czy zatrudniasz pracowników, jak długo Twój biznes istnieje – wciąż możesz złożyć wniosek o faktoring. Ta usługa jest również dostępna zarówno dla spółek, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych.  

Jak uzyskać faktoring?

Wszystko zależy od tego, z jakiej instytucji korzystasz. Banki zwykle wymagają spełnienia szeregu formalności, a proces weryfikacji jest długotrwały i może trwać nawet kilka tygodni. Jeśli zależy Ci na czasie, warto skorzystać z faktoringu online. Co to takiego?

To najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie – wystarczy wypełnić wniosek przez internet, bez wychodzenia z domu, długich spotkań czy wielu formalności. To spora oszczędność czasu, który możesz poświęcić na rozwój swojej firmy i dalsze poszukiwanie zleceń. 

Właśnie taka opcja jest dostępna w PragmaGO, gdzie spełnisz wszystkie formalności online, a następnie podpiszesz umowę dostarczoną kurierem pod wskazany adres. Jeśli chcesz sfinansować jednorazową fakturę, nie trzeba nawet podpisywać papierowej umowy. W obu przypadkach  pieniądze otrzymasz ekspresowo.

Faktoring to jedna z chętniej wybieranych usług finansowych. Jeśli chcesz mieć szybki dostęp do zamrożonych środków, to rozwiązanie również dla Twojego biznesu!

Ochrona techniczna czy fizyczna

Redakcja konferencjanowaenergia.pl

Dzielimy się swoją wiedzą na temat biznesu. Doradzamy w sprawach związanych z finansami, prawem, pracą i rozwojem osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

funkcje finansów publicznych
Co to jest faktoring

Co to jest faktoring?

11 września 2022

Jak zadbać o własne finanse

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zadbać o własne finanse